Kontaktpersoner

För frågor i specifika ärenden, kontakta gärna våra medarbetare nedan.

Frågor kan även ställas via vår huvudväxel (021-12 29 90) eller via e-post till info@bib.se så ser vi till att rätt person besvarar dem.

Fredrik Karlsson

VD, Projektansvarig
Cert Kontrollansvarig, kompl art
Mobil: 070- 624 34 83
Mail: fredrik.karlsson@bib.se

Johan Grufman

Cert Besiktningsman
Cert Kontrollansvarig, kompl art
Avtalsjuridik/kontraktsfrågor
Mobil:070- 438 55 83
Mail: johan.grufman@bib.se

Andreas Carlsson

Cert Besiktningsman
Cert Kontrollansvarig, norm art
Mobil: 073- 300 27 07
Mail: andreas.carlsson@bib.se

Markus Olsson

Kontorsansvarig/HR
Mobil: 073- 029 28 05
Mail: markus.olsson@bib.se

Victor Löwstett

Arkitektur
Mobil: 076- 879 25 26
Mail: victor.lowstett@bib.se

Robin Lejerdal

Arkitektur
Cert Kontrollansvarig, norm art
Mobil: 070- 735 33 03
Mail: robin.lejerdal@bib.se

Frida Karlsson

Arkitektur
Mobil: 070- 624 00 46
Mail: frida.karlsson@bib.se

Jesper Eriksson

Arkitektur
Mobil: 072- 034 01 80
Mail: jesper.eriksson@bib.se

Stina Aurich

Arkitektur
Mobil: 070- 396 80 04
Mail: stina.aurich@bib.se

Björn Eriksson

Konstruktion
Cert Kontrollansvarig, norm art
Mobil: 070- 813 13 52
Mail: bjorn.eriksson@bib.se

Martin Grankvist

Konstruktion
Mobil: 070- 842 85 50
Mail: martin.grankvist@bib.se

Dennis Yaro

Konstruktion
Mobil: 070- 402 93 55
Mail: dennis.yaro@bib.se

Mathias Kihlstrand

Konstruktion
Mobil: 073- 820 51 75
Mail: mathias.kihlstrand@bib.se

Robert Stenstrand

Arkitektur
Cert Kontrollansvarig, norm art
Mobil: 076- 847 97 00
Mail: robert.stenstrand@bib.se

Nils Falck

Konstruktion
Mobil:
Mail: nils.falck@bib.se

Lucas Sundin Cruickshank

Konstruktion
Mobil:
Mail: lucas.sundin.cruickshank@bib.se

Steve Michael

Arkitektur
Mobil:
Mail: steve.michael@bib.se

Oscar Lundqvist

Konstruktion
Mobil:
Mail: oscar.lundqvist@bib.se

Fredrik Dahlberg

Arkitektur
Mobil:
Mail: fredrik.dahlberg@bib.se



Boka en kostnadsfri
konsultation

Ska vi sätt oss ner och prata om dina idéer och byggdrömmar?

Vi erbjuder alltid nya kunder en 50 minuter kostnadsfri konsultation angående ditt byggprojekt, främst utifrån arkitektur och funktionsdugliga ytor. Konsultationen genomförs via ett videomöte där våra duktiga ingenjörer anpassar konsultationen efter var i processen just du befinner dig.

Fyll i formuläret så kontaktar vi dig för att boka tid.

Vill du ha hjälp att utreda eventuell bärighet i vägg? Se här:
Konstruktionsberäkningar

Scroll to Top